HOŞGELDİNİZ ELF METAL

REAKTÖR

REAKTÖR

Reaktör üretimi ile İşletmeye özel çözümler sunmaktayız.

image

Reaktör nedir?

Farklı iki yoğunluktaki ürünün birbiriyle reaksiyona girmesini sağlayan sistemlerdir.

Kimya sektöründe kullanılmak için üretilirler.

image

Kullanım Alanları

Kimya sektöründe kullanılan bu sistemler polyester, poli-ol gibi çeşitli ürünlerin üretiminde tercih edilir.

image

İşletmenize Özel Reaktör & Ekipmanları

Kimya sektörüne ve işletmenize özel reaktör tasarımları sunuyoruz.

image

Reaktör Makine Fiyat

Proje fiyat bilgisi ve çözüm için lütfen iletişime geçiniz.

image

REAKTÖR

Elf Metal alanında uzman kadrosu ile istenilen reaksiyonun gerçekleşmesi için gerekli reaktör özelliklerine göre tasarımları gerçeğe dönüştürür. İstenilen özellikler belirlendikten sonra uluslararası standartlara uygun üretimler yapmak için tüm gereklilikleri yerine getirir. Bu sayede uzun dayanımlı ve az bakım gerektiren reaktörler ile en az duruş ve ürün kaybı gerçekleşir.

Reaktör bir kimyasal bir reaksiyonun gerçekleştiği kapalı ve güvenli kabın ismidir. Kimya alanındaki proseslerden biri olan kimyasal tepkimelerin gerçekleştirildiği reaktörler, basit olarak tepkimelerin güvenlikli ve kaliteli gerçekleştirilmesi için koşulların; bunlar kimi zaman sıcaklık kimi zaman basınç ve karıştırma ve vakum kimi zaman soğutma ya da ardı sıra koşulların gerçekleşmesini sağlayan özel tanktır.

Yüksek basınç uygulanabilen reaktörler sayesinde basınç altında organik bileşiklerin sentezi, hidrojenasyon, polimerizasyon ve diğer kimyasal reaksiyonlar gerçekleştirilebilir.

Reaktörler çalışma prensiplerine göre çeşitlere ayrılır. Zaman ile gerçekleşen maddelerin karıştırıldığı ve ortam koşullarının bir araya getirildiği reaktörlere kesikli (batch) reaktörler denir. Gerçekleştirilen reaksiyonun ardından ürün istenilen yere aktarılır. Çok yönlü ve kullanımı kolay bu reaktörler sayesinde birçok reaksiyon gerçekleştirilebilir. Reaktör içindeki dönüşümün kapsamının zamana bağlı olduğu anlamına gelir.

Reaksiyon kinetiğine göre yarı beslemeli ya da akış tipi reaktörler tasarlanabilir. Reaktörler için gerekli diğer tank ya da yardımcı proses ekipmanları bir bütün olarak tasarlanıp üretilebilir. Filtreler, soğutma ve ısıtma eşanjörleri karıştırma sistemleri ve aktarıcılar ile tüm gerekli borulamalar.

Reaktörler için istenilen bazı tasarım bilgileri aşağıdadır.

  • Çalışma sıcaklık aralığı
  • İstenilen basınç değerleri
  • Karıştırma bıçak tasarımı ve devir sayısı
  • Ürün viskozitesi
  • Soğutma bilgisi
  • Ceketli tasarım, dıştan borulu ya da tank içinde borulu
TEKLİF AL